Jak wyposażona jest pralnia?

Wyposażenie pralni to bardzo ważny wyznacznik jej sukcesu. Bez odpowiedniego sprzętu nie da się bowiem skutecznie obsługiwać klientów. Wyposażenie pralni zależy przede wszystkim od jej rodzaju. Pralnia chemiczna, która pierze na sucho za pomocą rozpuszczalników organicznych bez udziału wody potrzebuje innych maszyn pralniczych, niż pralnie wodne, gdzie pierze się za pomocą wody i detergentów.

Pralnie chemiczne

W pralni chemicznej najważniejszą maszyną jest agregat chemiczny. Jest to nowoczesna, hermetycznie zamknięta maszyna, gdzie odbywa się cały proces prania. To bardzo droga i nowoczesna maszyna z pojemnym bębnem, ekologicznymi filtrami oraz dużym zbiornikiem na rozpuszczalnik. Takie agregaty chemiczne są w zasadzie bezobsługowe i bardzo bezpieczne, gdyż cały proces czyszczenia na sucho odbywa się w systemie zamkniętym.

Pralnie wodne

W przypadku tego rodzaju pralni najważniejsze są pralnice. Działają one na tej samej zasadzie co nasze zwykłe domowe pralki automatyczne – różnią się jednak pojemnością, wydajnością, ilością programów i systemów oraz z reguły odznaczają się o wiele wyższą jakością. Rodzaj pralnicy, jej wielkość i wydajność dostosowuje się do wymogów konkretnej pralni. Trzeba pamiętać, że większość działających na rynku pralni wodnych ma charakter przemysłowy i obsługuje dużych kontrahentów – w związku z tym potrzebuje odpowiednio dużych i wydajnych maszyn. Pralnia wodna musi również posiadać specjalne przemysłowe wirówki służące do wstępnego odsączania wody. Następną niezbędną na wyposażeniu pralni maszyną jest suszarka – nowoczesne suszarki mają kontrolowany elektronicznie nadmuch ciepłego i zimnego powietrza, który automatycznie dostosowuje siłę i temperaturę powietrza do rodzaju suszonej tkaniny. Jest to bardzo przydatna cecha, która ma między innymi bardzo duże znaczenie dla alergików, ponieważ odpowiednio dostosowane pranie na mokro jest zawsze dla nich bezpieczniejsze, niż czyszczenie chemiczne.

Oprócz tego, pralnie posiadają również stoły pralnicze wyposażone w regulację temperatury, specjalne ramiona i żelazka, manekiny, urządzenia do wytwarzania pary, żelazka, maglownice, a także wiele innych akcesoriów, które są niezbędne w każdym rodzaju pralni. Jeśli potrzebujesz uprać swoje ubrania, w mieście Lublin warto sprawdzić usługi pralni Pralnia Lublin – Kolorowa.