Infuzja tlenowa

Stres, zanieczyszczone powietrze i zmęczenie potrafią odbić piętno na naszej cerze, która w niesprzyjających warunkach staje się zniszczona, osłabiona, pozbawiona blasku i szara. Jak przywrócić jej świetlisty wygląd i naturalne piękno?

Skuteczność zabiegów tlenowych

Bardzo dobrym sposobem niwelującym efekty starzenia i zmęczenia są zabiegi tlenowe na twarz, które poza rozwiązaniem problemu niedotlenienia skóry i pierwszych oznak starzenia, dostarczając skórze odpowiedniej ilości tlenu, umożliwiają skuteczną walkę z dolegliwościami takimi jak trądzik, przebarwienia, egzema czy łuszczyca. A wszystko to w zabiegu bezinwazyjnym i pozbawionym jakichkolwiek skutków ubocznych.

Mieszanina gazów, jaką jest powietrze zawiera tylko 21% tlenu, zatem niewielka jego ilość ma szansę przeniknięcia przez skórę i odżywienia jej komórek. Infuzja tlenowa wykorzystując tlen hiperbaryczny, czyli sprężony tlen medyczny w czystej postaci, pozwala na wprowadzenie do warstw skóry dużych ilości tego cennego pierwiastka. Idea jest analogiczna jak przy tlenoterapii hiperbarycznej, w której pacjent w celu leczenia różnego rodzaju schorzeń, oddycha czystym tlenem przebywając w specjalnej komorze.

Zabieg infuzji tlenowej polega na eksploracji tlenowej głębokich warstw skóry, co powoduje aktywację metabolizmu komórek. Pozytywne efekty w postaci lepszego stanu nawilżenia skóry, poprawy jej kolorytu, elastyczności i gładkości, widoczne są zaraz po zakończeniu zabiegu. Z czasem, przy serii czy nawet rzadszych powtórzeniach, ogólna kondycja skóry ulega znacznej poprawie a zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Pojedynczy zabieg czy seria?

Infuzja tlenowa, ze względu na natychmiastowe efekty, które pojawiają się już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym, nie musi być wykonywana w postaci serii zabiegów. Jednorazowe zastosowanie tlenowego zabiegu przed ważną uroczystością powoduje promienny wygląd naszej cery nie tylko podczas uroczystości, ale nawet miesiąc po zabiegu. Przy serii – czas widocznej poprawy wyglądu skóry i jej kondycji trwa około pół roku, co jest dużym osiągnięciem, zważywszy, że infuzja tlenowa jest metodą kosmetyczną bezinwazyjną i bezbolesną.

Inne substancje w infuzji tlenowej

Zaznaczyć należy, że infuzja tlenowa, mimo że podstawą zabiegu jest oczywiście tlen hiperbaryczny, który pobudza metabolizm komórek, umożliwia również transport skoncentrowanych substancji aktywnych takich jak m. in. kwas hialuronowy, pseudobotox (wyciąg z jadu węża), antyoksydanty, peptydy, ekstrakty z alg czy witaminy i minerały w postaci czystej lub koktajli.

Na szczególną uwagę zasługuje tu kwas hialuronowy, glikozaminoglikan pełniący rolę cementu wypełniającego przestrzenie międzykomórkowe, który ma bardzo dobre, naturalne właściwości żelujące (jedna cząsteczka kwasu wiąże 250 cząsteczek wody). Dzięki temu świetnie zwiększa gęstość skóry, jej nawilżenie oraz elastyczność. Składnik ten występuje w identycznej postaci u wszystkich organizmów żywych, co znacznie ułatwia jego pozyskanie oraz wykorzystanie w medycynie estetycznej i kosmetyce a także eliminuje reakcje odrzuceniowe. Urządzenie do infuzji tlenowej Be-Ceuticals oferowane jest przez firmę Estheticmedical Innovation.