Pufy worki – designerskie i nowoczesne

Nudne taborety i niewygodne pufy to już przeszłość! Nadszedł czas wygody i elegancji, gdzie designerskie i nowoczesne pufy odgrywają rolę główną! Te małe mebelki potrafią skraść serce każdemu miłośnikowi prawdziwego designu. Jeśli też do nich należysz, na pewno nie będziesz mógł się im oprzeć!

Nowoczesne pufy – czyli jakie?

Miękkie, eleganckie, wytrzymałe i starannie wykonane. Tak w kilku słowach można opisać nowoczesne pufy, które nie tylko wyglądają świetnie, ale też spełniają swoją podstawową funkcję. Jest lekki i mobilny, dlatego można przenosić go do dowolnego miejsca w domu. Niektóre pufy mają opcję ukrytego schowka (wystarczy podnieść materiałową część pufy).

Historia pufy zaczyna się już w XVIII wieku we Francji i powstała w wyniku położenia miękkiej poduszki na twarde siedzisko. Od tamtej pory pufa (lub też puf) ewoluował pod względem materiałów lub kształtów. Zawsze jednak pozostawał wygodnym siedziskiem lub podnóżkiem. Bycie podnóżkiem jest szczególnie mile widziane wśród czytelników, którzy lubią położyć na nim nogi dla odprężenia.

Pufy mogą być tapicerowane lub skórzane (skóra naturalna lub ekologiczna). Bardzo nowocześnie wyglądają pufy z metalowymi, aluminiowymi lub stalowymi nogami w kolorze złota, srebra lub miedzi. Metal designersko łączy się z welurowym materiałem pufy. Dzięki dużej ilości kolorów, pufy można wybrać w dowolnym odcieniu i wzorze.

Designerskie pufy do salonu

Pufa to doskonała alternatywa dla foteli wypoczynkowych lub sofy. Ustawione pomiędzy stolikiem kawowym wyglądają elegancko i minimalistycznie.
Jeśli lubisz niebanalny wygląd salonu, to do niskiego stołu zamiast krzeseł, możesz użyć puf. Siedzenie na pufach wymusi odpowiednią, wyprostowaną pozycję.
Kolorowe pufy łatwo również zestawić z innymi dodatkami w salonie – poduszkami, zasłonami, wazonami, ramkami do zdjęć lub zapachowymi świeczkami.

Pufy na luzie

Szukasz relaksu na co dzień? Pufy worki mogą być dla Ciebie rozwiązaniem. Dzięki temu, że pufy wypełnione są specjalnym granulatem, możesz spokojnie je ułożyć według własnych upodobań. Zdecyduj jak chcesz odpocząć, oglądając filmy, czytając książkę lub słuchając muzyki – na siedząco czy na leżąco. Granulat możesz dosypywać, jeśli potrzebujesz bardziej twardego siedzenia lub odejmować, jeśli chcesz używać worka jako miejsca na wygodne położenie się.