Wady i zalety wirtualnego biura

Zakładając firmę, która działa w sektorze Internetowej często stajemy przed dylematem związanym z koniecznością założenia własnego biura. Po co to robić, skoro stanowimy jednoosobową działalność gospodarczą i możemy prowadzić wszystko z domu, w wygodzie znanego nam otoczenia, z kawką w ręku, nawet w piżamie? Przede wszystkim dlatego, że rząd tego wymaga – prawnie musimy posiadać fizyczny, realny i istniejący adres korespondencyjny, pod którym będziemy zdolni odbierać korespondencję, a aby nasze własne mieszkanie go stanowiło, musimy być gotowi na sporo ustępstw. Prostszym i skuteczniejszym, a także mniej kłopotliwym rozwiązaniem okazuje się wirtualne biuro. Czym ono jest i jakie są jego wady i zalety?

Czym tak właściwie to jest?

Kupując wirtualne biuro tak naprawdę płacimy za dostęp do skrzynki pocztowej umiejscowionej wewnątrz budynku o wybranym adresie. Tak naprawdę w pełni wystarcza to, żeby spełnić wszelkie wymagania rządu odnośnie posiadania własnego biura – korespondencję możemy przyjmować w każdym momencie, a to, że fizycznie nie ma nas na miejscu codziennie (bo tak naprawdę zazwyczaj nawet nie ma ku temu sposobności, gdyż jest to zaledwie zlepek skrzynek pocztowych). Czy jednak wirtualne biuro jest w pełni zastąpić to realne?

Plusy posiadania biura „w wirtualu”

Największą zaletą wirtualnego biura jest oczywiście to, że kosztuje znacznie mniej niż to fizyczne. Nie musimy dbać o nie w żaden sposób, choć stale mamy dostęp do naszej skrzynki pocztowej. Jest to więc opcja bardzo wygodna i taka, na której po prostu można polegać. Plusem jest również możliwość wybrania dogodnego nam adresu. Nawet jeśli mieszkamy w Krakowie, możemy wybrać wirtualne biuro znajdujące się w Warszawie – choć będzie to mniej wygodne, gdyż po odbiór naszej korespondencji będziemy musieli jeździć dalej, może okazać się przydatne.

Wady wirtualnego biura

Korzystanie z wirtualnego biura niesie ze sobą jednak pewne negatywne aspekty. Jednym z nich jest fakt, że nasza firma będzie kojarzona właśnie z adresem wirtualnego biura – w przypadku chęci posiadania tego „normalnego” i fizycznego, może być nam ciężko przyzwyczaić do niego naszych klientów (na przykład regularnie przysyłających nam faktury). Choć wiele usługodawców oferujących taką usługę, jak wirtualne biuro daje też dostęp do umiejscowionej pod jego adresem sali konferencyjnej, nie każdy ma to w swojej ofercie – w związku z tym z ewentualnymi klientami „na żywo” będziemy musieli umawiać się nie pod adresem firmy, ale na przykład w kawiarniach. Możemy się zatem narazić na pytania odnośnie tego.

Podsumowanie

Prowadząc firmę Internetową możemy sporo zaoszczędzić, decydując się na wirtualne biuro. Choć ma ono pewne wady, tak naprawdę zalet jest o wiele więcej i w rzeczywistości każda osoba, która prowadzi jednoosobową działalność bazującą wyłącznie na Internecie powinna się nad nim zastanowić. Nie tylko jest ono realną opcją na zaoszczędzenie pieniędzy, ale i wygodnym oraz legalnym sposobem na spełnienie „papierkowego” obowiązku.

Więcej informacji

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.wirtualne-biuro-jerozolimskie.pl/wirtualne-biuro-warszawa – usługa wirtualnego adresu w Warszawie