Poduszka ortopedyczna przy przepuklinie

Czym są ortopedyczne poduszki

Co powinniśmy wiedzieć o poduszkach ortopedycznych?

Zdecydowana większość z nas w życiu codziennym narzeka na bolący kręgosłup szyjny czy też obręcz barkowa. Ból tego typu jest najczęściej spowodowany złą postawą podczas chodzenia, siedzenia czy też pracy przy komputerze. Poduszka ortopedyczna ma to do siebie, że pozwala w trakcie dnia kręgosłupowi odpocząć oraz także w trakcie snu się zregenerować. Stosowanie poduszki tradycyjnej nie przynosi w żadnym wypadku takie efektu, ponieważ utrzymuje utrzymuje mięśnie szyjnego kręgosłupa oraz barkowej obręczy w ciągłym napięciu.

Komu taka poduszka się przyda?

Najprościej oraz najszybciej ortopedyczną poduszkę określić można jako taki produkt, który zapewnia ułożenie prawidłowe szyjnego kręgosłupa podczas snu. Poduszki ortopedyczne to produkty, które są przeznaczone dla pacjentów z takimi dolegliwościami jak:

  • dyskopatie,
  • zaburzenia snu,
  • migrenowe bóle głowy,
  • zespoły przeciążeniowe kręgosłupa,
  • zespoły bólowe kręgosłupa.

Cechy poduszki ortopedycznej

Poduszka ortopedyczna posiada wyprofilowane specjalnie podparcie pod szyjny odcinek kręgosłupa. Ten kształt wyjątkowy, który jest zauważalny od razu, pozwala na odciążenie mięśni przykręgosłupowych w szyjnym odcinku oraz co za tym idzie umożliwia dalszą regenerację mięśni podczas snu. Powiedzieliśmy już sobie, że poduszki ortopedyczne pomagają na wiele dolegliwości. Warto jeszcze wymienić przepuklinę kręgosłupa. Jest to bardzo bolesna przypadłość. Najczęściej jest ona wynikiem bardzo różnych przeciążeń. Może się ona pokazać w zasadzie na każdym z odcinków kręgosłupa. Siedząca praca czy też brak ruchu tylko sprzyja rozwijaniu się przepuklin. Najczęściej towarzyszy jej ból, a razem z rozwojem tej choroby mogą się pojawić także niedowłady. Okazuje się, że poduszki ortopedyczne także się nadają idealnie dla osób, które wzmagają się właśnie z przepukliną kręgosłupa. Na pewno zaleci to lekarz prowadzący. Gdy już mamy dobraną odpowiednio poduszkę, to nie zapomnijmy o jej wymianie za jakieś najlepiej dwa lata.