Kątowniki tekturowe w wysyłce obrazów

Bez względu na to, z jakiej usługi wysyłki korzystasz, musisz spakować swoje produkty tak, aby wytrzymały proces wysyłki. Obraz w ramce jest delikatny, dlatego zapakuj go z taką samą ostrożnością jak każdy szklany przedmiot. Przedstawiamy cały proces w kilku prostych krokach.

Jak zabezpieczać obrazy?

Podobnie jak wszystkie formy sztuki, obrazy w ramkach do zdjęć wymagają nieco dodatkowej uwagi podczas procesu wysyłki. Bez względu na to, czy wysyłasz komuś prezent, przesyłasz swoją pracę do galerii, czy przeprowadzasz się, odpowiednie pakowanie ramek na zdjęcia pomoże dotrzeć do miejsca docelowego w jednym kawałku.

Co będziesz potrzebować do zabezpieczenia obrazu?

  • papier do pakowania,
  • folię bąbelkową,
  • 4 kątowniki tekturowe,
  • karton na obrazy,
  • pudełko kartonowe,
  • taśmę do pakowania.

Wysyłka obrazu w kartonie

Zdobądź wąskie kartonowe pudełko wysyłkowe, które jest nieco większe niż rama. Pudełko powinno być wystarczająco grube, aby wytrzymać transport. Większe pudełko pozwala wypełnić je dodatkowym zabezpieczeniem w postaci folii bąbelkowej. Dodatkowo owinięty obraz daje pewność, że dotrze do właściciela w nienaruszonym stanie.

Owinięcie obrazu folią bąbelkową

Owijanie obrazu powinno rozpocząć się od owinięcia go papierem. Zabezpieczy go to przed porysowaniem. Połóż arkusz brązowego papieru na płaskiej powierzchni. Wygładź papier, a następnie umieść na nim ramkę do zdjęć skierowaną w dół. Chwyć długie krawędzie papieru i przeciągnij je nad ramką, zabezpieczając taśmą.

Teraz owiń obraz folią bąbelkową. Odłóż kawałek folii i umieść na nim obraz. Chwyć długie końce materiału ochronnego i owiń je mocno wokół ramy, zabezpieczając je taśmą maskującą. Następnie złóż krótkie końce w górę nad ramką i przyklej je taśmą. W przypadku ramek zawierających szczególnie cenne dzieła sztuki dodaj 1–2 dodatkowe warstwy folii bąbelkowej.

Zabezpieczenie ramy poprzez kątowniki

Zanim owiniesz obraz folią bąbelkową, użyj tekturowych osłon, aby zabezpieczyć narożniki ramy. Kup 4 narożniki z tektury ochronnej. Jeśli nie są fabrycznie przygotowane, złóż je, postępując zgodnie z instrukcjami dołączonymi do zakupu lub wydrukowanymi na rogach. Następnie umieść kartonowe zabezpieczenie na każdym rogu ramki obrazu, lepiej osłaniając je przed uszkodzeniem przez uderzenie.

Na sam koniec umieść obraz w pudełku. Pamiętaj, aby użyć solidnego pudełka, które nie zmiażdży się łatwo. Wypełnij dowolną otwartą przestrzeń folią bąbelkową. Aby zapobiec przesuwaniu się ramki podczas transportu, wypełnij puste miejsca folią lub podobnie grubym materiałem opakowaniowym. Po włożeniu obrazu wystarczy wstrząsnąć pudełkiem, gdy jest zamknięte, żeby poczuć, czy obraz się porusza.

Kończąc pakowanie obrazu, uszczelnij pudełko i wzmocnij boki taśmą. Zamknij pokrywę swojego pudełka i zabezpiecz szew taśmą maskującą. Następnie owinąć wszystkie 4 cienkie boki pudełka dodatkową taśmą maskującą, upewniając się, że żaden obszar nie zostanie odsłonięty. Taśma pomoże wzmocnić pudełko, zmniejszając ryzyko jego otwarcia podczas transportu.