Jak kłaść panele

Duża ilość osób chcąc uniknąć wydatków związanych z zatrudnianiem ekip remontowych decyduje się na samodzielne wykonanie niektórych prac domowych. Do jednej z nich należy układanie paneli, których montaż nie jest rzeczą trudną.

Od czego zacząć?

 Na dobry początek warto umieścić paczki z panelami w pomieszczeniu w jakim mają być one zastosowane. Poprzez nacięcie folii i pozostawienie paneli w pomieszczeniu ich wilgotność zrówna się z tą jaka panuje wewnątrz pomieszczenia. Temperatura pomieszczenia powinna natomiast wynosić minimalnie 12 st. 

 Podłoże na jakim będą kładzione panele musi być czyste, równe i suche. Jeżeli nierówności w pomieszczeniu są duże, dobrze jest zastosować jedną z mas samopoziomujących. Następnie na podłodze rozłożyć należy folię paroizolacyjną, a na niej podkład wygłuszający wykonany najczęściej z elastycznej pianki. 

Układanie paneli

 Panele z reguły układa się prostopadle do okna, zgodnie z kierunkiem padania światła. Każdy z paneli dysponuje piórami i wpustami. Pierwszy rząd paneli należy układać tak by łączyć ze sobą pióro z wpustem. Bardzo często ostatni z paneli w pomieszczeniu należy przyciąć, najlepiej przy zastosowaniu wyrzynarki. Układając panele należy zachować szczególną ostrożność podczas montowania poszczególnych paneli. Musimy być delikatni i starać się dopasować pióro do wpustu w sposób zdecydowany lecz nie agresywny. Pióro ze względu na swoją budowę może ulegać zniekształceniom i pęknięciom, które mogą utrudniać sprawny montaż paneli. 

Jakie panele wybrać?

 Wybór paneli jakie zamierzamy zastosować zależy już tylko wyłącznie od naszych preferencji. Dobrze jest dobrać taki produkt, który wkomponuje się w kolor ścian czy mebli, które będą się znajdowały w pomieszczeniu. Dodatkowo zwróćmy szczególną uwagę na to jakim stopniem ścieralności dysponują panele jakie nas interesują. Panele Katowice są dobrym miejscem na dobór tego typu produktów.   Decydując się na zakup paneli, starajmy się kupować produkty dobrej jakości. Dzięki temu unikniemy dodatkowych kosztów, a wykonywanie uciążliwych remontów nie będzie musiało mieć tak często miejsca.