Na czym polega manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to obecnie jedna z najczęściej wybieranych metod malowania paznokci. Dlaczego? Paznokcie hybrydowe swoją popularność zawdzięczają eleganckiemu wyglądowi, trwałości i odporności na uszkodzenia. Poprawnie wykonane, utrzymują się na płytce przez kilka tygodni i to w nieskazitelnym stanie.

Jest to idealne rozwiązanie dla zapracowanych kobiet, które dzięki solidności lakierów hybrydowym mogą zaoszczędzić bardzo dużo czasu. Ponadto, metoda ta sprawdza się przed dłuższym urlopem. Któż, bowiem myśli na wakacjach o ciągłym malowaniu paznokci?

Na czym polega manicure hybrydowy?

By móc przystąpić do samego procesu malowania paznokci, należy pamiętać o uprzednim przygotowaniu samej płytki. Na początku, należy opiłować paznokcie do pożądanego kształtu (jaki wygląd wybierzemy, pozostaje kwestią indywidualnego wyboru), następnie powinno się usunąć lub odsunąć skórki, zmatowić paznokcie specjalnym bloczkiem polerskim, a także odtłuścić płytki. Tak przygotowane paznokcie są już gotowe do nałożenia warstwy bazowej i lakieru, a także topu, czyli lakieru nawierzchniowego, którego zadaniem jest utrwalenie hybrydy. Trzeba pamiętać by po każdym kroku, utwardzić daną warstwę, wykorzystując do tego lampę UV. Ostatnią wytyczną, jest końcowe przetarcie odtłuszczaczem pomalowanych już paznokci oraz nałożenie oliwki.

Powstała na powierzchni paznokci warstwa, jest niewrażliwa na uszkodzenia, zatem nie musimy się obawiać, że podczas wykonywania codziennych czynności, lakier odpryśnie. Zakłada się, że lakier hybrydowy trzyma się przez około trzy tygodnie, jednak znaczny wpływ na jego trwałość, ma stan naszej płytki.

Jak zdjąć lakier hybrydowy z paznokci?

Zdjęcie hybryd z paznokci, wymaga poświęcenia dłuższej chwili, ponieważ w porównaniu do zmywania zwykłego lakieru, składa się z kilku istotnych kroków. Na samym początku, powinniśmy zacząć od spiłowania wierzchniej warstwy. Kiedy już to zrobimy, możemy przejść do zdejmowania hybryd acetonem. Nasączony acetonem wacik dociskami do płytki, po czym owijamy go folią aluminiową, odczekując piętnaście minut. Po upływie tego czasu, bardzo delikatnie ściągamy lakier, w razie potrzeby wspomagając się pilnikiem. Przy okazji pamiętając o tym, aby nie zrywać hybrydy, ponieważ może to prowadzić do poważnego zniszczenia płytki.