Na co zwrócić szczególną uwagę, przygotowując się do wzięcia udziału w targach?

Cały proces przygotowujący do wystawienia stoiska na targach nie zamyka się jedynie na wynajęciu miejsce na hali i wymyśleniu ogólnego konceptu wizualnego przestrzeni. To ciąg wielu punktów planu działania, które należy dokładnie obmyślić i zrealizować, w konkretnej kolejności, zabierający mnóstwo czasu i energii, a przy tym wymagający kreatywności, cierpliwości, zaangażowania oraz mądrego decydowania w istotnych kwestiach. Jak się do tego przygotować? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Na co zwrócić szczególną uwagę, przygotowując się do wzięcia udziału w targach?

Zanim przystąpisz do wymyślania głównej idei, na której będzie bazować wygląd twojej zabudowy, przeanalizuj fundusze, którymi dysponujesz. Wiele osób nie bierze tego punktu pod uwagę przy rezerwowaniu miejsca na targach. To błąd, ponieważ koszty, z jakimi będziesz musiał się liczyć, to nie tylko samo wynajęcie przestrzeni wystawienniczej, to także wypożyczenie elementów zabudowy, zlecenie profesjonalnej firmie opracowania konceptu, budowa stoiska, wyprodukowanie niezbędnych materiałów reklamowych i gadżetów, sama reklama informująca o naszym udziale w targach oraz wynagrodzenie dla wszystkich osób pracujących dla nas tego dnia.

Po dokładnym przeanalizowaniu budżetu, nie wynajmuj na ślepo miejsca na pierwszych targach, które zwrócą twoją uwagę. Zastanów się, do jakich klientów chcesz trafić i na co tak naprawdę nastawiona jest twoja firma. Wybierz targi, które rzeczywiście pomogą twojemu przedsiębiorstwu. Jeżeli działasz na arenie międzynarodowej bądź zaistnienie na zagranicznym rynku jest twoim celem, weź udział w targach organizowanych w innych państwach, jeśli twoje usługi skierowane są do lokalnych mieszkańców, zdecyduj się na targi w konkretnym rejonie, jeżeli natomiast chcesz poszerzyć zakres działania swojego przedsiębiorstwa bądź twoja firma świadczy usługi na całą Polskę, wybierz się na targi ogólnopolskie.

Na tym etapie możesz przejść do wybrania odpowiedniego stoiska, które najtrafniej przedstawi twoją ofertę. Możesz zdecydować się na modułowe stoisko targowe czy stoisko systemowe. Pamiętaj o tym żeby wygląd przestrzeni współgrał z produktem, który masz zamiar zareklamować i sprzedać. Jeżeli będzie to towar luksusowy, postaw na ekskluzywną oprawę. Nie decyduj się jednak na zbyt wiele akcesoriów, które mogą wprowadzić nieład. Opracuj również właściwy kształt stoiska, samodzielnie bądź z pomocą specjalistycznej firmy.