Jak zorganizować wycieczkę do Lwowa?

Lwów to miasto położone w zachodniej części Ukrainy. Jest to spokojne miasto, z dala od stref konfliktu, ekonomiczne i bardzo atrakcyjne do zwiedzania. Lwów jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych Ukrainy. Miasto znane jest jako centrum sztuki, literatury, muzyki i teatru.

Centrum Lwowa w ogóle jest bardzo piękne, warto spacerować po ulicach, które otaczają plac. W centrum placu znajduje się ratusz, otoczony czterema fontannami, z których najważniejszą jest Fontanna Neptuna. Teatr Opery i Baletu jest to najpiękniejszy budynek w mieście, odbywają się tu wycieczki z przewodnikiem. Warto też odwiedzić zabytkowy Cmentarz Łyczakowski oraz Cmentarz Orląt Lwowskich.

Jeżeli planujemy tam wycieczkę, warto wiedzieć, w jaki sposób tam dojechać.Jest wiele firm, które organizują podróż do tego miasta, a różnica w cenie między nimi nie jest duża, więc ta, która najbardziej odpowiada nam pod względem rozkładu jazdy, będzie właściwa. Istnieje kilka możliwości dojazdu do miasta, najtańszy to autobus. Najlepszą opcją pod wieloma względami są wycieczki do Lwowa z Przemyśla.

Trzeba mieć przy sobie paszport, proszą o niego i sprawdzają go dwa razy w każdą stronę, przy przekraczaniu polskiej granicy i przy przekraczaniu ukraińskiej. Również przy wyjeździe z Ukrainy trzeba przejść przez odprawę celną z bagażem, więc czas oczekiwania jest nawet dłuższy niż przy wjeździe. Jeżeli dotrzemy do miasta, warto zorientować się, jak poruszać się po mieście. Lwów nie jest bardzo dużym miastem, rzeczy, które trzeba odwiedzić, znajdują się w jego centrum i można dotrzeć do większości z nich na piechotę. Jest to opcja, którą poleca się najbardziej, ponieważ ulice miasta mają wiele uroku. Infrastruktura jest stara, transport publiczny obejmuje każdy zakątek miasta, działa dobrze i jest bardzo ekonomiczny.

We Lwowie istnieje wiele hosteli, apartamentów i hoteli, w których można się zatrzymać, a ceny w każdym z tych miejsc są bardzo niskie w porównaniu z innymi miastami europejskimi. Można znaleźć wszystkie rodzaje restauracji, a dobrą rzeczą jest to, że cena we wszystkich z nich jest bardzo niska. Menu jest na ogół urozmaicone, a jedzenie jest dobrze przygotowane.