Jakiego rodzaju usługi świadczą firmy oferujące pomoc drogową?

Podróżując po kraju czy poza jego granicami, z pewnością nie raz zobaczyliśmy na swojej drodze samochód pomocy drogowej. Wbrew pozorom, usługi takich firm nie ograniczają się do holowania samochodu lawetą. Co jeszcze znajduje się w ich ofercie?

Pierwsza podstawowa usługa, jaką świadczy pomoc drogowa Słubice to holowanie samochodu, który uległ awarii czy kolizji przy pomocy lawety. Aby mieć pewność, że pojazd zostanie przetransportowany w możliwie jak najbezpieczniejszy sposób, warto wejść na stronę internetową wybranej firmy i sprawdzić, jakiego rodzaju flotą dysponuje. Godne polecenia są w szczególności te, które na wyposażeniu posiadają lawety o ładowności do 3,5 tony. Wówczas z usług takiego przedsiębiorstwa skorzystać mogą posiadacze zarówno samochodów osobowych, jak i dostawczych, ciężarowych, rolniczych, budowlanych czy osoby poruszające się motocyklami lub quadami.

Jakie inne usługi, poza holowaniem, świadczyć może pomoc drogowa? Obejmują one także usuwanie różnego rodzaju usterek. Zalicza się do nich między innymi wymianę uszkodzonej opony na nową. Z tego typu pomocy warto skorzystać wówczas, gdy nie dysponujemy stosownym wyposażeniem. Dotyczy to zarówno koła zapasowego, jak i klucza oraz lewarka. Na pomoc ze strony profesjonalnej firmy zdecydować należy się także wtedy, gdy do awarii doszło w wyjątkowo niebezpiecznym miejscu, na przykład na bardzo ruchliwej drodze czy na obszarze, w którym nie mamy dostępu do utwardzonego podłoża. Taka pomoc okazać może się również niezbędna wówczas, kiedy usterka przytrafiła się nam po zmroku.

Co jeszcze znaleźć można w ofercie pomocy drogowej? Pracownik tego typu firmy pomóc może nam wtedy, kiedy zauważymy, że kończy nam się paliwo, znajdujemy się na autostradzie i nie będziemy w stanie dotrzeć do najbliższej stacji benzynowej. Wówczas należy zatrzymać samochód na pasie awaryjnym, włączyć światła awaryjne, ustawić trójkąt ostrzegawczy, założyć kamizelkę odblaskową i zadzwonić do wybranej firmy. W czasie rozmowy należy wskazać dokładne miejsce, w którym się znajdujemy i podać rodzaj oraz ilość niezbędnego paliwa. W znaczącej części przypadków, pomoc dotrze w przeciągu kilkunastu minut.

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, warto upewnić się, czy jest ona dyspozycyjna przez całą dobę. Wówczas, nawet jeżeli samochód zepsuje się w środku nocy czy w dzień wolny od pracy, w dalszym ciągu liczyć będziemy mogli na pomoc. Równie ważna informacja to zakres działania pomocy drogowej. Obejmować może on zarówno wybrane miejscowości, jak i kilka różnych województw.