Pomoc drogowa — wszystko, co warto wiedzieć na jej temat

Pomoc drogowa jest pojęciem bardzo dobrze znanym każdemu kierowcy. Wezwać można ją między innymi w przypadku awarii samochodu czy kolizji drogowej. To jednak nie jedyne usługi świadczone przez tego typu firmy.

Pomoc drogowa Świecko pracuje przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. W każdym mieście znaleźć można co najmniej 1 firmę oferującą tego typu usługi. Zakres działań tego typu przedsiębiorstw obejmuje często nawet kilka województw. Dzięki temu, bez względu na to, w jakim miejscu zdarzył się wypadek, możliwe jest uzyskanie niezbędnej pomocy.

Jak już zostało wspomniane, zakres działań pomocy drogowej nie ogranicza się do holowania samochodów. Zajmuje się ona również mobilnymi usługami mechanicznymi oraz elektrycznymi czy dowozem paliwa lub samochodu zastępczego.

Pomoc drogowa jest w stanie bezpiecznie odholować samochód do najbliższego warsztatu. Niekiedy jednak usterka jest na tyle drobna, że możliwa jest naprawa pojazdu na miejscu.

Kontaktując się telefonicznie z pomocą drogową należy precyzyjnie opisać zaistniałą sytuację — oznaki awarii, wydobywające się z auta dźwięki czy świecące się kontrolki. Dzięki temu przedstawiciel firmy będzie w stanie wstępnie ocenić, czy możliwe będzie stacjonarne naprawienie samochodu czy niezbędne będzie jego odholowanie.

Dlaczego nie powinno się samodzielnie holować auta? Czynność ta jest zabroniona wówczas, gdy kierowca nie posiada zaczepów holowniczych. Do zaczepiania linki nie należy wykorzystywać haka holowniczego do przyczepy. Co więcej, zgodnie z prawem drogowym nie należy holować aut posiadających nieprawne systemy kierownicze oraz hamulcowe. Zakazane jest to także na autostradach. Czynność ta może być wykonywana wyłącznie przez pomoc drogową dysponującą profesjonalną lawetą. Szczególną ostrożność zachować powinni posiadacze aut wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów. Holowanie przy pomocy linki grozić może uszkodzeniem przekładni i sprzęgła. Identycznie sytuacja wygląda w przypadku pojazdów z napędem na 4 koła. Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z usług pomocy drogowej? Pozwala to uniknąć dodatkowych, wysokich wydatków. Oprócz tego, holowany na lawecie pojazd jest w pełni bezpieczny.

Jak rozpoznać, że do czynienia mamy z profesjonalną pomocą drogową? Tego typu firma powinna zareagować błyskawicznie na zgłoszenie i zjawić się na miejscu awarii czy kolizji w możliwie jak najkrótszym czasie. Przed skorzystaniem z takiej usługi, warto zapoznać się z opiniami na temat danego przedsiębiorstwa w sieci.