Na czym polega masaż Lomi Lomi?

Na masaż Lomi Lomi decyduje się coraz więcej osób. Dzieje się tak nie tylko z powodu jego popularności, ale także licznych zalet. Zabieg ten wpływa bowiem korzystnie na kondycję fizyczną i psychiczną oraz poprawę funkcjonowania całego ciała. Decydują się na niego osoby posiadające problemy z krążeniem krwi, a także cierpiące na reumatyzm oraz bóle głowy i pleców. To także idealne rozwiązanie dla ludzi odchudzających się, zestresowanych, przepracowanych, przemęczonych i zmagających się z różnego rodzaju lękami.

Historia masażu Lomi Lomi?

Masaż Lomi Lomi powstał na Hawajach. Był wykonywany przez tamtejszych mistrzów uzdrawiania na kamiennych ołtarzach usytuowanych w świątyniach. Mógł trwać od kilku godzin do nawet wielu dni. Był zatem bardziej rytuałem niż zabiegiem. Podczas jego trwania tańczono tradycyjne tańce i śpiewano chóralne pieśni. Celem takiej ceremonii bywało przygotowanie władcy do objęcia tronu lub młodego człowieka do wejścia w dorosłe życie.

Samo słowo Lomi oznacza uciskanie lub ugniatanie, a jego podwójne powtórzenie ma na celu podkreślenie precyzji i siły wykonywanych ruchów.

Jak przebiega masaż Lomi Lomi?

Pokój, w którym wykonywany jest masaż Lomi Lomi Katowice musi być ciepły, przytulny i urządzony z klimatem. Osoba masowana słyszy relaksacyjną muzykę, która pomaga w wyciszeniu się, skoncentrowaniu na planowaniu korzystnych zmian w życiu i dobrym nastawieniu do otaczającej rzeczywistości. Przed skorzystaniem z masażu warto skorzystać z toalety i zdjąć całą biżuterię. Przed zabiegiem masażysta przeprowadza krótką rozmowę, której celem jest określenie stanu zdrowia klienta oraz jego kondycji psychicznej. W czasie masażu jest on przykryty jedynie ręcznikiem, a masażysta odsłania jedynie wybrane partie ciała. Naciska określone miejsca przy pomocy otwartych dłoni, opuszków palców, nadgarstków, przedramion, łokci, barków, a także poduszek. Dba również o to, by jego ręce cały czas utrzymywały kontakt fizyczny ze skórą masowanej osoby.

Co warto zrobić po zabiegu?

Dla utrwalenia rezultatów zabiegu warto po jego zakończeniu zdecydować się na ciepłą kąpiel i zapewnienie sobie odpoczynku w spokojnym miejscu. Korzystnie może oddziaływać również picie niegazowanej wody mineralnej. Pozwoli to na zredukowanie toksyn i wydalenie ich z organizmu. W ten sposób masaż Lomi Lomi wpłynie na poprawę funkcjonowania całego ciała oraz umysłu.