Co to jest podnośnik nożycowy i kiedy go używać?

Podnośniki to urządzenia umożliwiające wykonywanie różnego rodzaju prac na wysokościach. Służą do podnoszenia materiałów, innych urządzeń, przedmiotów i ludzi. Do tego rodzaju sprzętu zaliczają się podnośniki nożycowe, które często wykorzystuje się w serwisach samochodowych i warsztatach. Uniesienie naprawianego pojazdu na wysokość pozwala na usunięcie awarii wszelkich podzespołów, do których mechanik może dostać się tylko od strony podwozia. Tego typu urządzenie może być pojedyncze lub podwójne, co ma ważny wpływ na jego wykorzystanie.

Co to jest podnośnik nożycowy pojedynczy?

Podnośnik nożycowy pojedynczy jest podestem wyposażonym w jedną parę nożyc. Za unoszenie pojazdów odpowiadają dwa siłowniki, których zadanie polega na rozkładaniu i składaniu nożyc podnośnika.

Co to jest podnośnik nożycowy podwójny?

Podnośnik nożycowy podwójny to urządzenie stabilniejsze i bardziej stabilne od posiadającego jedną parę nożyc. Tu również za napędzanie nożyc odpowiadają siłowniki. Podwójny układ sprawia jednak, że platforma może być unoszona na znacznie większą wysokość.

Gdzie wykorzystywane są podnośniki nożycowe?

Podnośniki Łódź wykorzystywane są nie tylko w warsztatach samochodowych. Korzystają z nich chętnie przedsiębiorcy prowadzący magazyny obsługujące towary wielkogabarytowe, firmy budowlane lub zakłady przemysłowe, w których użytkowane są różnego rodzaju linie produkcyjne. Zaletą tego rodzaju urządzeń jest nie tylko podnoszenie materiałów na duże wysokości, ale także wykonywanie prac w miejscach trudno dostępnych. Podnośniki nożycowe nie zajmują dużo miejsca, co sprawia, że nie ograniczają powierzchni roboczej, gwarantując efektywną, wygodną i bezpieczną pracę. Sama obsługa podnośnika jest także komfortowa dla pracownika. Sterowanie urządzeniem odbywa się bowiem z pulpitu sterującego usytuowanego na platformie roboczej. Platforma wyposażona jest także w barierki zabezpieczające pracowników przed upadkiem z dużej wysokości.

Kiedy wynająć podnośnik nożycowy?

Podnośnik nożycowy warto wynająć, gdy wykonywane za jego pomocą prace są sporadyczne lub do zrealizowania jest jedno zlecenie. Jest to urządzenie drogie i jego zakup może okazać się zwyczajnie nieopłacalny. Tymczasem wynajem na godziny lub doby może przynieść korzystne rezultaty w postaci efektywnej, bezpiecznej i sprawnej pracy nawet wtedy, gdy wykonywana jest ona na dużych wysokościach i w miejscach trudno dostępnych.