Idealny zabieg odmładzający twarz i nie tylko

Wiele kobiet boryka się z suchością, wiotkością i brakiem odżywienia skóry. Zmarszczki mimiczne, cienie pod oczami, czy poszarzała twarz, to tylko kilka negatywnych zmian zachodzących podczas procesu starzenia. Jak wyglądać zdrowo i utrzymywać skórę najlepszej kondycji? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć rzeczowo i konkretnie.

Mezoterapią igłową można zdziałać wiele

Zabieg dzieli się na mezoterapię bezigłową, mikroigłową (inaczej rollerową), oraz igłową. W zależności od wieku pacjenta, stanu skóry i problemu, dobieramy odpowiednią alternatywę leczenia. Jako zabieg typowo pielęgnacyjny, zaleca się przed nałożeniem maseczki wykonać mezoterapię bezigłową. Będzie to typowy rytuał, który nawilży i odżywi skórę od zewnątrz. Mezoterapia mikroigłowa jest przeznaczona głównie dla skór grubszych, z widocznymi porami i bliznami. Roller można stosować również na okolicę głowy oraz ciała aby w sposób mechaniczny, stymulować krążenie. Zabiegi są zalecane w serii, którą ustala się indywidualnie ze specjalistą. Ważna jest systematyczność. Pacjent może odczuwać lekki dyskomfort. Podczas tego zabiegu, nie stosuje się znieczulenia. Przy wyborze mezoterapii igłowej jest nieco inaczej. W czasie zabiegu, podaje się kontrolowane dawki odpowiednio dobranego preparatu i wprowadza się je podskórnie lub śródskórnie. Techniki podawań są różne.

Bardziej powierzchowne nie wymagają znieczulenia, jednak technika pęcherzykowa lub inaczej depozytowa, wymaga już maści znieczulającej. Rekonwalescencja trwa najczęściej jeden dzień. Następnie, można już nakładać makijaż i cieszyć się jasną i gładką skórą. Preparaty, które są dobierane to głównie koktajle witaminowe lub nieusieciowany kwas hialuronowy. Przy mezoterapii bezigłowej i mikroigłowej, stosuje się koktajle delikatniejsze w działaniu.

Mezoterapia igłowa, ma tą przewagę, że ampułki muszą być atestowane i certyfikowane. Najwyższa jakość, również ma najwyższą cenę. Średnio za jeden obszar zabiegowy ceny wahają się od 150 do 400 zł. Zabiegi są bezpieczne, szybkie i doskonałe w działaniu. W żaden sposób nie obciążają organizmu ani nie wykazują reakcji alergicznych. Jednakże warto przeprowadzić dokładny wywiad zdrowotny. Zabieg wykonuje lekarz medycyny estetycznej. Wykluczyć przeciwwskazania, omówić wskazania, a także zalecenia po wykonanym zabiegu. Ważne jest aby każdy klient rozumiał mechanizm działania. Zdarza się, że przy cienkich, pergaminowych cerach powstaje mikro siniak, który z upływem kilku dni zanika. Nie jest to nic groźnego, ale warto wiedzieć, nawet o małych niuansach.

Warto zdecydować się chociażby na przetestowanie zabiegu, ponieważ „efekt po” jest natychmiastowy. Osoby, które borykają się z cienie pod oczami, już po pierwszym zabiegu zauważają znaczną różnicę. Cera, która ma odpowiednie nawilżenie będzie lepiej zagęszczona, rozpromieniona. Upływ czasu, można znacząco opóźnić dzięki najnowszym procedurom zabiegowym i rozwijającej się branży kosmetycznej. Zadbana twarz, jest najlepszą naszą wizytówką, dzięki której możemy osiągnąć dużo więcej niż nam się wydaje.