Jak wybrać odpowiednią muszkę męską?

Mucha męska to dodatek, który w swojej szafie powinien mieć każdy mężczyzna chcący wyglądać stylowo i elegancko podczas ważnych wydarzeń i szczególnych okazji. Choć do tej pory równie dużym powodzeniem cieszy się noszenie krawatów, to muszki męskie stale zyskują nowych zwolenników. Kiedyś można ją było nosić jedynie wieczorem – do fraków i smokingów. Obecnie jednak równie dobrze pasują do garniturów w różnych kolorach i fasonach. Kiedy zatem nosić ten dodatek i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Kiedy nosić muszkę męską?

Choć muszka nadal kojarzona jest z dodatkiem do garnituru, smokingu lub fraka, to jednak coraz częściej pasuje również do mniej formalnych stylizacji. Może zatem być uzupełnieniem stroju składającego się z jeansów lub spodni z dżerseju oraz marynarki.

Jak dobrać kolor muchy do wybranego stroju

Jeśli okazja jest bardziej formalna, sprawdzą się muszki męskie w jednolitych kolorach. Nie mają one za zadanie przyciągania wzroku, a jedynie powinny podkreślać wygląd eleganckiego garnituru lub fraka. Jeżeli muszka zostaje założona jako dodatek do stroju w mniej formalnym stylu, może mieć żywsze kolory. Tu z kolei podkreślony zostaje charakter noszącej ją osoby. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że czarne muszki przeznaczone są do noszenia ze smokingiem, z białe z frakiem. Dużym powodzeniem cieszy się strój składający się z granatowego garnituru, białej koszuli i granatowej muszki. Taka mucha nie będzie wówczas elementem stylizacji, a jej integralną częścią.

Jak wybrać wielkość muszki?

Muszka powinna być dobierana nie tylko pod kątem rodzaju i koloru reszty ubioru. Ważne jest również dopasowanie wielkości tego dodatku do rozmiaru i kształtu twarzy. Muszka męska nie może zatem być węższa niż odległość między zewnętrznymi kącikami oczu Nie powinna jednak być szersza od zarysu twarzy na wysokości oczu.

Jak wiązać muszkę?

Specjaliści z Modini.pl – Muszki męskie podkreślają, że tego rodzaju dodatki zawsze wymagają starannego wiązania. To ono bowiem sprawia, że wyglądają naprawdę efektownie Wiązanie muszki wymaga jednak pewnej wprawy, więc warto kilkukrotnie przećwiczyć tę czynność przed pierwszym założeniem jej do wybranej stylizacji. Nie należy nosić muszek, w których węzeł jest zawiązany na stałe – wygląda to nieelegancko i nieestetycznie. Dobrze dobrana i zawiązana muszka męska to doskonałe uzupełnienie stroju na niemal każdą okazję.