Czy warto posiadać własny zbiornik na paliwo?

Osoby zużywające spore ilości oleju napędowego, przemysłowcy bądź rolnicy prowadzący duże gospodarstwa powinni rozważyć możliwość zakupienia własnego zbiornika. Dlaczego? Produkty opracowywane w oparciu o najnowszą technologię umożliwiają bezpieczne przechowywanie różnego rodzaju płynów (nie tylko paliwa). Specjalnie zaprojektowana konstrukcja jest odporna na uszkodzenia, a także zabezpiecza przed rozlewem cieczy. Jakie jeszcze zalety posiada zbiornik na paliwo? Czy warto w niego inwestować?

Dlaczego warto kupić własny zbiornik na paliwo?

Z roku na rok ceny paliwa wzrastają, choćby z tego powodu zaopatrzenie się we własny zbiornik wydaje się najkorzystniejszym rozwiązaniem. Ale czy na pewno? Jakie zalety niesie ze sobą zakup zbiornika?

Oszczędność

Inwestycja we własny zbiornik na paliwo to korzystne rozwiązanie, ponieważ ogranicza koszty. Zakup hurtowej ilości oleju napędowego to oszczędność nawet kilku groszy na jednym litrze, co w perspektywie całego roku jest ekonomicznym wyjściem.

Wygoda

Decydując się na określony model zbiornika warto wziąć pod uwagę nie tylko jego pojemność, lecz przede wszystkim wygodę użytkowania. Komfort eksploatowania produktu w ogromnej mierze jest, bowiem zależny od jego wyposażenia. Zanim kupimy konkretny zbiornik na paliwo, powinniśmy, zatem zapoznać się dokładnie z jego podstawowym wyposażeniem, pamiętając przy tym o tym, że często to jednak te droższe produkty będą posiadać szereg dodatkowych systemów, które informują np. o poziomie płynu znajdującego się w zbiorniku.

Czyste paliwo

Jedną z zalet zainwestowania we własny zbiornik jest możliwość magazynowania czystego paliwa. Przechowywanie oleju napędowego w pojemnikach do tego nieprzeznaczonych sprawia, że do ich wnętrza przedostają się zanieczyszczenia, które w konsekwencji mogą doprowadzić do uszkodzeń ciągników.

Prosta obsługa

Dwupłaszczowe zbiorniki na paliwo wyróżniają się łatwą obsługą. Ciecz zostaje pobrana za pomocą węży z automatycznym systemem nawadniania.

Bezpieczeństwo

Nowoczesne zbiorniki na paliwo zaprojektowane w oparciu o obowiązujące normy, wykonane z tworzywa wysokiej jakości (polietylen, metal) oraz wyposażone dodatkowo w specjalne systemy są bezpieczne, trwałe i niezawodne.

Kluczową rolę w wykrywaniu różnego rodzaju nieprawidłowości funkcjonowania zbiornika odgrywają alarmy dźwiękowe lub wizualne, takie jak:

  • czujnik kontroli poziomów granicznych płynów bądź poziomu napełnienia,
  • panel sterujący monitorujący działanie układu dystrybucyjnego,
  • urządzenie wykrywające obecność cieczy w miejscach możliwego zalania.

Posiadając zbiornik nie wolno zapomnieć o przestrzeganiu przepisów np. przeciwpożarowych. Należy zachować odpowiednią odległość od budynków mieszkalnych, jak również zabezpieczyć miejsce zlokalizowania zbiornika przed potencjalnym wyciekiem oleju napędowego do gruntu.

Mobilność

Zbiornik na paliwo 1500 l oraz 2500 l to dwie najczęściej kupowane pojemności, ponieważ charakteryzują się łatwością zmieniania ich lokalizacji bądź transportowania ich w wybrane miejsca bez użycia specjalistycznych sprzętów. Dysponując dużym zbiornikiem nie ma możliwości przemieszczenia go bez wykorzystania maszyny.