Jak wybrać regał na książki w stylu loft?

Aranżacja salonów, domowych bibliotek, pokojów dziennych i innych pomieszczeń w stylu loft ciągle cieszy się dużym powodzeniem zarówno wśród właścicieli dużych domów, jak i mieszkań w blokach. Wielu z nich posiada książki, które trzeba gdzieś ułożyć. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem okazują się różnego rodzaju regały i półki. Jak zatem wybrać taki, który będzie odpowiadał loftowemu wystrojowi całego pomieszczenia? Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Do jakich wnętrz pasują regały loft?

Miłośnicy tego stylu wiedzą, że nawiązuje on do przedwojennych wnętrz fabryk, magazynów czy szatni pracowniczych. Taka sama tendencja dotyczy funkcjonalnego mebla, jakim jest regał loft. Może on być wykonany z rur, metalu (żelaza lub stali) oraz ocieplającego całość drewna. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza drewno postarzane lub błyszczący metal. Regały loft to także funkcjonalne rozwiązanie do pomieszczeń zaaranżowanych w innych stylach – nowoczesnym, klasycznym czy minimalistycznym. Charakteryzują się także masywną konstrukcją, prostotą i funkcjonalnością.

A może zamykany regał na książki?

Zamykane regały na książki to rozwiązanie dla osób, które chcą na nich trzymać również inne przedmioty nie przeznaczone do ekspozycji. Na rynku dostępne są także zamykane regały, których wzbogaceniem jest odsłonięta półka loftowa. Dzięki temu można wyeksponować najciekawsze książki, resztę ukrywając wewnątrz zamkniętego regału.

półka loftowa

Regał schodkowy do dużego pomieszczenia

Jeśli do dyspozycji mamy duży salon lub pokój dzienny i chcemy wyeksponować posiadane książki, dobrym rozwiązaniem będzie regał schodkowy. Nie tylko prezentuje się bardzo dekoracyjnie, ale także oferuje sporo powierzchni na książki, zdjęcia i inne przedmioty.

Funkcjonalny narożny regał na książki w stylu loft

Do małych pomieszczeń dobrym rozwiązaniem może się okazać narożny regał na książki. Zajmie pusty kąt pokoju, jednocześnie pozwalając na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. Do industrialnych, nowoczesnych i minimalistycznych pomieszczeń świetnie nada się loftowy regał wykonany z metalu lub postarzanego drewna. Równie dużą popularnością cieszą się tego typu meble zrobione z palet lub stalowych rur.

Podsumowanie

Regały i półki w stylu loft to funkcjonalne rozwiązanie do pomieszczeń zaaranżowanych w różnym stylu. Są to meble funkcjonalne, proste i łatwe w utrzymaniu w czystości. Pozwalają zatem na wygodne przechowywanie książek, dokumentów lub innych przedmiotów.