Kurs prawa jazdy kat. B – szkolenie teoretyczne

Szkolenie teoretyczne prowadzone jest zarówno stacjonarnie, w formie wykładów jak również w formie nauczania na odległość (e-learningu). Preferujemy jednak pierwszy sposób prowadzenia teorii. Wykłady pozwalają nam przekazać kursantom oprócz samych przepisów, wiele przykładów praktycznych i to nie tylko z trasy egzaminacyjnej. Stanowi to doskonałe przygotowanie przed rozpoczęciem szkolenia praktycznego.

W czasie wykładów na kursach prawa jazdy poruszamy zagadnienia których znajomość jest niezbędna do uzyskania pozytywnego wyniku na egzaminie państwowym. Wiedza teoretyczna wsparta jest wieloma przykładami praktycznymi przez co wiadomości przedstawiane są w formie interesującej i przede wszystkim zrozumiałej. Doświadczenie szkoleniowe naszych wykładowców pozwala przekazać wiele cennych, praktycznych wskazówek, których nie znajdziemy w podręcznikach.

Gruntowne przygotowanie teoretyczne sprawia, iż nasi kursanci nie mają problemów ze zdaniem teoretycznego egzaminu państwowego.

Kurs prawa jazdy kat. B – szkolenie praktyczne

Po zakończeniu szkolenia teoretycznego rozpoczynają się zajęcia praktyczne. Nauka jazdy prowadzona jest na placu manewrowym i w ruchu drogowym.

Nauka jazdy prowadzona jest na trasach, na których przeprowadzane są egzaminy państwowe.

Przerabiamy cały obszar egzaminacyjny, by nasi kursanci bardzo dokładnie poznali wszystkie drogi, na których będą zdawać egzamin. Miejsce rozpoczęcia zajęć pozwala nam prowadzić szkolenie nie tracąc czasu na stanie w korkach lub zbędne dojazdy. Obszar egzaminacyjny obejmuje znaczną część Wrocławia zatem poznanie wyłącznie skrzyżowań wokół wrocławskiego ośrodka egzaminowania z pewnością nie stanowiłoby gwarancji zdania egzaminu. Na obszarze egzaminacyjnym znajduje się wiele miejsc, skrzyżowań o specyficznej budowie i niezbyt zrozumiałym dla osób szkolonych oznakowaniu. Pojawia się przez to wiele kontrowersyjnych sytuacji. By temu zapobiec i realnie myśleć o pozytywnym wyniku egzaminu państwowego na prawo jazdy trzeba te miejsca po prostu dokładnie poznać. Na naszych kursach poznasz całą trasę egzaminacyjną łącznie z okolicą wrocławskiego Wordu.

Szkolenie kierowców prowadzone jest na stanowisku manewrowym odwzorowującym tor egzaminacyjny Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Nasi kursanci mogą bez ograniczeń ćwiczyć niezbędne manewry i co najważniejsze sprawdzić swe umiejętności bezpośrednio przed egzaminem państwowym.

Nauka jazdy prowadzona jest na modelach pojazdów identycznych z pojazdami, na których obecnie przeprowadzane są egzaminy praktyczne we wrocławskim ośrodku egzaminowania. Jest dla nas ważne, aby kursanci naszej szkoły jazdy w czasie zajęć praktycznych poznali dokładnie budowę, zasady obsługi i eksploatacji pojazdów na których będą zdawać egzamin.

Umiejętności praktyczne wsparte odpowiednią wiedzą teoretyczną sprawiają, iż osoby po kursie prawa jazdy odbytym w naszej szkole jazdy potrafią poradzić sobie w każdej sytuacji na drodze, co ma jednocześnie wpływ na pozytywny wynik egzaminów.